Przemysław Kwiatkowski

Przemysław Kwiatkowski trener tenisa podczas gry

Dlaczego akurat ja?

Wybór profesjonalnego instruktora tenisa ziemnego ma duży wpływ na opanowanie prawidłowej techniki oraz większą motywację do regularnych zajęć. Dlatego jako zawodnik Polskiego Związku Tenisowego i absolwent Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie prowadzę lekcje, które łączą wiedzę teoretyczną i praktyczną. Moi uczniowie osiągają zauważalny postęp swoich umiejętności oraz odnoszą sukcesy podczas gry na korcie. Co wpływa na ich świetne wyniki i jak wyglądają lekcje pod okiem wykwalifikowanego trenera?

Wykształcenie i doświadczenie jako instruktor tenisa ziemnego

Tym, co wyróżnia mnie jako trenera tenisa ziemnego, są kwalifikacje oraz zdobyte doświadczenie. Uzyskałem cenną edukację z zakresu wychowania fizycznego na specjalizacji managera obiektów sportowych. Cały czas poszerzam swoją wiedzę instruktora, skupiając się na zasadach prawidłowego rozwoju ruchowego, utrzymywania zdrowego stylu życia oraz skutecznych metod nauczania.

Zdobyłem między innymi takie certyfikaty jak:

  • Trener Tenisa ITF Level 2,
  • Trener Tenisa ITF Level 2, specjalność: Trener Szkolenia Wyczynowego.

Są to dokumenty wydane przez Międzynarodową Federację Tenisową ITF. Dzięki temu jestem instruktorem, który zwraca dużą uwagę na technikę i dba również o elementy ćwiczeń ogólnorozwojowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób początkujących, które nie mają dużej wiedzy z zakresu uprawiania sportów.

Od lat z sukcesem prowadzę zajęcia dla grup w różnym przedziale wiekowym. Pod moją opieką są zarówno dzieci oraz młodzież, jak i osoby dorosłe czy seniorzy 60+. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu dostosuję plany treningowe do indywidualnych potrzeb każdego ucznia i modyfikuję je w zależności od osiąganych rezultatów oraz postawionych celów. W efekcie zajęcia są bardziej satysfakcjonujące i stanowią dodatkową motywację do treningów. Co jeszcze charakteryzuje moją pracę instruktora?

Komunikatywność i spostrzegawczość podczas treningów tenisa ziemnego

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem, mają większą predyspozycję do utrwalania nieprawidłowych ruchów. Dlatego podczas zajęć zwracam szczególną uwagę na błędy techniczne, które od razu koryguję. Jednocześnie jako instruktor tenisa ziemnego przedstawiam prawidłowe strategie w komunikatywny sposób, dzięki czemu łatwiej je naśladować i o nich pamiętać. To sprawia, że podczas lekcji pojawia się mniej frustracji spowodowanej powtarzanymi błędami, a więcej satysfakcji i zadowolenia z poczynionych postępów.

Instruktor tenisa ziemnego z pasją

Jestem również pasjonatem tego sportu i wieloletnim zawodnikiem. Dzięki temu rozumiem emocje towarzyszące moim uczniom podczas rozgrywki i radość z osiąganych rezultatów. Z tego powodu stałem się instruktorem, który podczas zajęć zwraca również uwagę na psychiczne aspekty treningów. Wyjaśniam, jak ważna jest koncentracja i jakie są metody odcięcia się od myśli przeszkadzających w skupieniu. W efekcie moje lekcje są idealnym pomysłem na odprężenie się i zapomnienie o codziennych zmartwieniach. Dlatego świetnie sprawdzą się również dla osób poszukujących relaksu po pracy.

Co więcej, ze względu na uczestnictwo w licznych zawodach sportowych jako instruktor uczę, jak radzić sobie z emocjami spowodowanymi wygraną lub porażką. Okazuje się to szczególnie istotne w przypadku dzieci i młodzieży, które wymagają wówczas wsparcia. Tacy uczniowie lepiej stawiają czoła wyzwaniom w codziennym życiu lub podczas nauki nowych umiejętności, a także zyskują większą pewność siebie, która pomaga w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami.

Dogodny harmonogram zajęć i lokalizacja treningów

Prowadzone przeze mnie treningi odbywają się w trzech lokalizacjach w Warszawie: w Klubie Sportowym Warszawianka na Mokotowie, Szkole Tenisa Atol oraz w Klubie Korten. Dzięki temu można łatwo wybrać miejsce z najlepszym dojazdem. Ponadto jako profesjonalny instruktor tenisa ziemnego zapewniam elastyczne godziny treningów. Idealną propozycję dla siebie znajdą zarówno osoby poszukujące zajęć wczesnoporannych, jak i popołudniowych czy wieczornych. Co więcej, jestem trenerem, który prowadzi zajęcia indywidualne oraz grupowe, a także oferuję atrakcyjne pakiety dla firm.

Profesjonalizm poparty przez Polski Związek Tenisowy oraz ITF

Tytuły Trenera Tenisa i Trenera Szkolenia Wyczynowego dają Ci świadomość, że pracujesz z trenerem przykładającym wielką uwagę do techniki gry. 

Scroll to Top