Definicja z Wikipedii : Kryptowaluta, rzadziej waluta kryptograficzna – rozproszony system księgowy bazujący na kryptografii, przechowujący informację o stanie posiadania w umownych jednostkach. Stan posiadania związany jest z poszczególnymi węzłami systemu („portfelami”) w taki sposób, aby kontrolę nad danym portfelem miał wyłącznie posiadacz odpowiadającego mu klucza prywatnego i niemożliwe było dwukrotne wydanie tej samej jednostki

Najpopularniejszą a za razem najbardziej wartościową kryptowalutą jest BITCOIN i na nim dziś się skupimy.
Bitcoin, bitmoneta – kryptowaluta wprowadzona w 2009 roku przez osobę (bądź grupę osób) o pseudonimie Satoshi Nakamoto[2]. Nazwa odnosi się także do używającego jej otwartoźródłowego oprogramowania oraz sieci peer-to-peer, którą formuje. Bitmonety mogą zostać zapisane na komputerze osobistym w formie pliku portfela lub przetrzymywane w prowadzonym przez osoby trzecie zewnętrznym serwisie zajmującym się przechowywaniem takich portfeli. W każdym z tych przypadków bitcoiny mogą zostać przesłane do innej osoby przez Internet do dowolnego posiadacza adresu bitcoin. Każdy bitcoin dzieli się na 100 000 000 mniejszych jednostek, zwanych satoshi. (Wikipedia)

Bitcoinami możemy zapłacić już w wielu miejscach,  akceptują ją globalne tuzy, takie jak Dell, Microsoft i Wikipedia. W Polsce bitcoinem zapłacisz za usługę w szpitalu Medicover i doładujesz telefon na kartę w T-Mobile oraz Heyah. Przykładowo możemy za nie kupić gry na G2A. Bitcoinem zapłacisz w Bobby Burger oraz w MiTo art café books. Kryptowalutę przyjmuje też antykwariat Atticus na Krakowskim Przedmieściu, poznańska szkoła tańca Bailar Casino a także katowicka restauracja „Raz Dwa Osiem”.  Niektóre kraje przyjęły Bitcoina za legalną walutę np. Niemcy, Finlandia, Szwajcaria, Australia czy Japonia. W Innych z kolei transakcje tym wirtualnym pieniądzem są nielegalne np. Wenezuelna czy Tajlanida.

Z czego wynika wartość kryptowalut ?
Ideą kryptowalut jest uniezależnienie od konkretnego podmiotu – od regulatora. Ich wartość silnie zależy od tego jak dużo ludzi chce je kupować i sprzedawać a to jest zależne od doniesień prasowo medialnych, np. mogą wynikać z takich zdarzeń jak panika która miała miejsce w związku z kryzysem bankowym na Cyprze w mienionych latach.

Liczba użytkowników Bitcoina nagle gwałtownie wzrosła w związku z czym i jego cena poszła w górę. Tego typu rynkowe sytuacje mają ogromny wpływ na wahania kursowe. Jeśli system bankowy oraz inne kraje zaakceptują Bitcoina jako częściową alternatywę dla dolara, to kurs tej kryptowaluty może jeszcze wzrosnąć. Jest to jednak prognoza, do której należy podejść z dużą rezerwą.

Znanych jest już wiele przypadków dorobienia się pierwszego miliona na kryptowalutach. Przedstawię kilka z nich.

Dawno, dawno temu, mniej więcej w 2010. roku, Christopher Koch pisał pracę magisterską o szyfrowaniu danych. Podczas swoich badań zainteresował się mało wtedy znaną walutą cyfrową o nazwie Bitcoin. Ponieważ pomysł wydał mu się ciekawy, postanowił sprawdzić jak to właściwie działa i za 150 koron (około 70 zł) kupił 5000 Bitcoinów, a następnie zapomniał o całej sprawie.

O swoich Bitcoinach przypomniał sobie dopiero w 2011. roku, kiedy cyfrowa waluta zaczęła pojawiać się w głównych mediach. Po tym jak już udało mu się znaleźć hasło do swojego wirtualnego portfela okazało się, że 5000 Bitcoinów, które kupił cztery lata wcześniej za 150 koron, jest warte około 886 tysięcy. dolarów, czyli jakieś 2,7 mln zł. A właściwie było, ponieważ Koch po raz pierwszy sprawdził to w kwietniu br. Dziś posiadane przez niego Bitcoiny warte byłyby około 82 mln złotych !!! ale młody Norweg postanowił sprzedać jedną piątą i kupił za zarobione w ten sposób pieniądze mieszkanie w ekskluzywnej dzielnicy Oslo.

Wystarczyło poświęcić 1000 dolarów, które dostał od babci, by w niedługim czasie cieszyć się fortuną.Erik Finman zainwestował wspomnianą kwotę w 2011 roku, gdy jeden Bitcoin warty był 12 dolarów.

Zakupił ich łącznie około 100. Po latach jego wartość drastycznie wzrosła, zapełniając kieszeń młodzieńca 1,09 mln dolarów.

Obecna wartość Bitcoina wynosi 4575 $

Czy kryptowaluty uczynią Cię bogatym ?
Z całą pewnością to bardzo trudne pytanie. Rynek kryptowalut jest bardzo niestabilny. gwałtownie zyskuje a momentami mocno pikuje w dół. Kolejne pytanie to w jakim czasie jaki % zysków chcesz realizować. Historia pokazała, że inwestując w pewne kryptowaluty można było uzyskać 1000 % zysku w 4 tygodnie, ale  wymagało to odpowiedniego timingu, pewnej wiedzy, reakcji oraz odwagi do podjęcia decyzji.

Pamiętaj, że niniejsza treść nie jest ofertą a jedynie przedstawieniem pewnych wątków z tematyki kryptowalut. Jeżeli jednak zdecydujesz się na inwestycje w kryptowaluty to skorzystaj z mojego linku referencyjnego : https://auth.bitbay.net/ref/kwiataron

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy rejestracji to zapraszam do kontaktu tel lub po przez FB
https://www.facebook.com/przemekaron.kwiatkowski

Zapraszam również do dołączenia do grupy na FB Kryptowaluty Polska

Lukratywnych decyzji życzę i powodzenia 🙂