Poranek jest to w rzeczywistości bardzo istotny element dnia, ponieważ jeżeli uda nam się dobrze wystartować, nada to pozytywny ton wszystkiemu, czym będziemy się zajmować później. Natomiast jeżeli wstaniemy z łóżka ‚lewą nogą’, zestresowani to często przez cały dzień jesteśmy nie w sosie stąd 5 porad jak pozytywnie rozpocząć dzień.

Słuchaj muzyki, która pozytywnie nastraja do życia !
Muzyka ma niepodważalny wpływ na nastrój człowieka. Bogata w swą różnorodność gatunków daje możliwość zaspokojenia indywidualnych gustów każdego człowieka, ja często słucham na youtube – ‚morning music’, ale Ty możesz preferować coś żywszego.

Przeczytaj coś inspirującego

Poranna lektura pomoże Ci dać odrobinę inspiracji na cały dzień. Sięgnij po cokolwiek – głęboki cytat, motywacyjną książkę, inspirującą historię. Głęboka książka albo cytat może dać do myślenia. Pozytywny przekaz ochroni przed negatywnym myśleniem.

Przytulaj !

Przytul się z mężem / żoną, z partnerem lub partnerką, przytul dzieci albo poprzytulaj się z psem. Przytulanie powoduje przyjemny przypływ hormonów. Te z kolei przyczyniają się do dobrego samopoczucia i do pokonania lęków. Dlatego nie ma nic lepszego, niż zacząć dzień od przytulania

Zjedz rano śniadanie

Bardzo często lekceważymy poranny posiłek, wiele osób z łatwością wynajduje całą listę wymówek, by nie jeść śniadania. Brak czasu, brak apetytu z rana – znasz to? Ja często tak mam. Zastanówmy się nad tym, że jest to najważniejszy posiłek ze wszystkich – zapewnia siłę i energię na cały dzień oraz dostarcza paliwa niezbędnego do pobudzenia ciała i umysłu.

Zadbaj o ruch

Naturalnie każdy chce się wyspać, ale warto zagospodarować nawet kilkanaście minut z rana na spacer albo delikatny trening. Nawet umiarkowane ćwiczenia fizyczne pobudzą Twój metabolizm i dostarczą dawki energii dla Twojego ciała jak i umysłu. Posiadanie psa jest dobrym motywatorem do porannych spacerów 🙂 Poranny ruch pomoże Ci czuć się lepiej w swojej skórze i utrzymać zdrowy styl życia.